පොහොට්ටු රැස්වීමකට නැග්ගොත් මන්ත්‍රීකම් නැතිකරනවා… – මහින්ද සමරසිංහ

පක්‌ෂ ව්‍යවස්‌ථාව අනුව කිසිදු සාමාජිකයකුට වෙනත් පක්‌ෂයක්‌ දිනවීමට අනුබල දිය නොහැකියි බවත් නීති විරෝධී ක්‍රියාවක්.එසේ කරන ඕනෑම කෙනෙක්ව පක්ෂයෙන් නීත්‍යානුකූලව ඉවත් කරන්න පුළුවන් බව  බව වරාය හා නාවුක ඇමැති මහින්ද සමරසිංහ මහතා පැවසීය.ඒ අනුව ඒකාබද්ධ විපක්‌ෂයේ සිටින ශ්‍රී ලංකා නිදහස්‌ පක්‌ෂ මන්ත්‍රීවරුන් වෙනත් පක්‌ෂයක්‌ ජයග්‍රහණය කරවීමට ක්‍රියා කරන්නේ දැයි ගම් මට්‌ටමට ගොස්‌ සොයා බලන බවද ඇමතිවරයා වැඩිදුරටත් පවසන ලදී. 

“මේ මැතිවරණයේදී අපි නිකං ඉන්නෙ නැහැ. ඡන්දෙ පටන් ගත්තම පොහොට්‌ටු පක්‌ෂයේ ප්‍රධාන රැලි වගේම ගමේ රැස්‌වීම්වලදී මොවුන් කතා කරන දේ නවීන තාක්‌ෂණය යොදා ගෙන අපි සොයා බලනවා. එමගින් අපට අවශ්‍ය සියලු සාක්‌ෂි සපුරා ගෙන පසුව නීත්‍යානුකූලව ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය ක්‍රියාමාර්ග ගන්නවා.පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් වගේම පළාත් සභා මන්ත්‍රීවරු ගැනත් සොයා බලනවා. පක්‌ෂයේ ඉහළ මට්‌ටමේ සිට පහළ මට්‌ටම දක්‌වා ශ්‍රීලනිප අය ගැන සොයනවා” යෑයිද ඊයේ ශ්‍රී ලංකා නිදහස්‌ පක්‌ෂ මූලස්‌ථානයේ පැවැති මාධ්‍ය හමුවකදී ඇමැතිවරයා වැඩි දුරටත් කියා සිටියේය.