සිරසෙ නිව්ස් හිට් කරන්න ගිය මරික්කාර් පාර්මේන්තුවේදී ලොකුගේගෙන් කන පලාගනී… ලොකුගේගෙ ඇඟිලි 4ක් මරික්කාර්ගෙ මූනේ

සිරසෙ නිව්ස් හිට් කරන්න ගිය මරික්කාර් පාර්මේන්තුවේදී ලොකුගේගෙන් කන පලාගනී… ලොකුගේගෙ ඇඟිලි 4ක් මරික්කාර්ගෙ මූනේ

අද (10) පාර්ලිමේන්තුවේ බැඳුම්කර ප්‍රශ්නය ගැන අගමැති රනිල් විශේෂ ප්‍රකාශයක් කරමින් සිටින අතරතුරදී ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ මන්ත්‍රී වරුන් එම කතාවට භාදා කරමින් විරෝධය පා ඇත.

මේ ජර මර අස්සෙ මේක තමයි නියම වෙලාව සිරස ටීවී එකේ නිවුස් එක හිට් කරගන්න කියල හිතපු මරික්කාර් අද සිරසට පට්ට නිව්ස් එකක් දෙන්නම් කියල හිතාගෙන වටපිට බලද්දි ලඟින්ම හිටපු ගාමිණී ලොකුගේ මන්ත්‍රී තුමන්ව දැක්කා.ලොකුගේ මන්ත්‍රී තුමා ටිකක් වයස පහේ නිසා මෙයා තාමා වැඩේට කියාපු මනුස්සය කියල හිතන් මරික්කාර් නැගිටල අතේ පයේ හිරි එහෙම ඇරල ලොකුගේ ලඟට ගිහින් වයසෙ තරමට වැඩ කරපං මිනිහො කියල ලොකුගේගෙ අතේ තිබ්බ කොලය උදුරගෙන ලොකුගේව තල්ලු කරල.වයස උනත් තාම ඇගේ ජොහොර් එක අඩු වෙලා නැති ලොකුගේ හැරුන ගමන් මරික්කාර්ගෙ කන හරහා මූණ පිරෙන්න පාරක් දීල.අච්චර වයස ලොකුගේගෙ කනේ පාරට මරික්කාර් කැරකිල බිම පතබෑවිල තියෙන්නෙ කම්බුලේ ඇඟිලි හතරක පච්චෙකුත් තියාගෙනයි.

එයින් නොනැවතුන ලොකුගේ මරික්කාර් ලඟට ආයි එනව දැක්ක ‍ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මන්ත්‍රී වරය සුටුස් ගාල එතෙන්ට ඇවිත් දෙන්න මැද්දට ඇවිත් ලොකුගේව පැත්තකට කරල මරික්කාර්ටත් ආපහු යන්න කියල කියද්දි ඒව කොහෙද කියල ආයි ලොකුගේ ඉස්සරහට ගිය මරික්කාර් ලොකුගේව ආයි තල්ලු කරපු වෙලේ ඒ ලඟ හිටපු ප්‍රසන්න රණවීර මරික්කාර්ට මදී නොකියන්න ආයි වැටෙනකල්ම සම්බුව දීල .මේ වෙලාවෙ දෙපක්ෂයේම මන්ත්‍රී වරු මෙතෙන්ට ඇවිත් යන්තම් මරික්කාරගෙ බෙල්ලෙන් ඇදල එතනින් එළියට අරගෙන තියෙනවා.ඔන්න ඔහොමයි පිංවතුනෙ තොරණෙ විස්තරේ.

කිලී මහරාජාගේ දඩයම් බල්ලෙක් වෙන මරික්කාර් නිසා සිරස ආයතනයේ හිටි උගත් අත්දැකීම් පිරි කීප දෙනෙක්ම පසුගිය දින වල සිරස අතහැර ගියේද මරික්කාර්ගේ නොමනා වැඩ නිසා බව සියල්ලෝම දන්නා කරුණකි.

Post Comment