ගංවතුර ආධාර ගැන මරික්කාර්ගේ අජුත කතාවක්.. එයාට කේන්ති ගියොත් ආධාර නවත්තනවලු…

ගංවතුර ආධාර ගැන මරික්කාර්ගේ අජුත කතාවක්.. එයාට කේන්ති ගියොත් ආධාර නවත්තනවලු…

පළාත් පාලන මැතිවරණය ප්‍රකාශයට පත්කිරීමත් සමග කොලොන්නාව ආසනයේ ප්‍රධාන පක්ෂ දෙක අතර දැඩි සටනක් ආරම්භ වී ඇති බව අපට ලැබෙන වාර්තා වලින් සනාථ වී ඇත..ශ්‍රීලනිප සංවිධායක ප්‍රසන්න සෝලංගආරච්චි සහ එජාප සංවිධායක මරික්කාර් දැවැන්ත වාග් සංග්‍රාමයක නිරතවෙමින් සිටින අතර පසුගිය දිනෙක මරික්කාර්ට දැවැන්ත කනේ පහරක් එල්ලකරමින් සෝලංගආරච්චි විසින් හිටපු පළාත් සභා මන්ත්‍රීවරයෙක් මෙන්ම පාලත් පාලන මැතිවරණයේ අපේක්ෂකයෙක් වන වර්තමාන එජාප අපේක්ෂක සුනිල් ලෙස්ලි ඇතුළු සියයකට අධික එජාප සාමාජිකයන් පිරිසක් සමගින් ජනපති අතින් ශ්‍රීලනිප සාමාජිකත්වය ලබාදෙමින් ශ්‍රීලනිපයට එක්කරගන්නා ලදී.

මෙම සිදුවීමෙන් පසුව කොළොන්නාවේ එජාපය දැඩි පසුබෑමකට ලක්වූ අතර එහි ප්‍රතිපලයක් ලෙස එජාප සාමාජිකයන් ශ්‍රීලනිප සාමාජිකත්වය ලබාගැනීමේ ප්‍රවනතාවයක් නිර්මාණය විය. කෙසේ වුවත් ඒ අතරවාරයේ පැවති ජන හමුවකදී කුපිතව සිටින මරික්කාර් මේසේ පවසා ඇත..

මාව අවුස්සා ගත්තොත් මම ගංවතුර ආධාර කපනවා..මොකද ඒවා තියෙන්නේ මගේ අතේ.. මේ ප්‍රකාශයත් සමගින් මරික්කාර්ගේ දේශපාලන බංකොලොත් බව ඉතා හොදින් ප්‍රකට වී ඇත.. සහනාධාර ඕනේ නම් අලියට දෙන්න යන්න මොවුන්ගේ අලුත්ම තර්ජනය බවට පත්ව ඇත..

ආධාර ලබාදෙන්නේ ජනපති ප්‍රමුඛ රජයෙන් නම් ඒවා මරික්කාර්ගේ වන්නේ කෙසේද? දිනන්නට බැරි බව වටහාගෙන කරන මෙවැනි බංකොලොත් ප්‍රකාශයන් තුලින් මරික්කාර්ගේ දේශපාලන බොලද බව මැනවින් වටහාගත හැකි බව දේශපාලන විචාරකයන් පවසයි..

Post Comment