ලංකාවේ නීති ක්ෂේත්‍රය දූෂිත යයි රංජන් පැවසූ විඩියෝ පටිය ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරනයට

ලංකාවේ නීති ක්ෂේත්‍රය දූෂිත යයි රංජන් පැවසූ විඩියෝ පටිය ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරනයට

රංජන් රාමනායක නියෝජ්‍ය ඇමති තුමන් විසින්  ශ්‍රී ලංකාවේ අධිකරණය, විනිසුරුවරුන් හා නීතිඥවරුන් බහුතරයක් දූෂිත බවට  කර ඇතැයි කියන ප්‍රකාශය අඩංගු වීඩියෝ පටයේ පිටපත ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු මණ්ඩලයේ අධ්‍යයනය සඳහා ඉදිරිපත් කරන ලෙස ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය ඊයේ (22) ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයේ රෙජිස්ටාර්වරියට නියෝග කළේය.

එහි පිටපත් ශේ්‍රෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරුවරුන්ට අධ්‍යයනය කිරීම සඳහා ඉදිරිපත් කිරීමට අපේක්ෂා කරන බව නීතිපතිවරයා වෙනුවෙන් පෙනී සිටි අතිරේක සොලිස්ටර් ජනරාල් ප්‍රියන්ත නාවාන මහතා ඊයේ (22) අධිකරණය හමුවේදී කරුණ දක්වමින් පෙන්වා දුන්නේය. එම වීඩියෝ පටය තම දෙපාර්තමේන්තුව විසින්ද අධ්‍යයනය කිරීමෙන් අනතුරුව එම ප්‍රකාශය මගින් අධිකරණයට යම් අපහාසයක් සිදුවී ඇතිනම් රන්ජන් රාමනායක මහතාට එරෙහිව චෝදනා පත්‍රයක් ගොනු කිරීමට අපේක්ෂා කරන බවත් අතිරේක සොලිස්ටර් ජනරාල්වරයා එහිදී වැඩිදුරටත් විනිසුරු මඩුල්ලට පෙන්වා දුන්නේය.

කෙසේ නමුත් පවතින ක්‍රියාදාමය අනුව එකී වීඩියෝ පටය ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු මඩුල්ල නරඹා එකී ප්‍රකාශය මගින් අධිකරණයට යම් අපහාසයක් සිදුවී ඇතිද යන නිගමනයට එළඹීම වඩා සුදුසු බවත් නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුවද එය නරඹා ඒ පිළිබඳව මතයකට එළැඹෙන බවත් අතිරේක සොලිස්ටර් ජනරාල් ප්‍රියන්ත නාවාන මහතා අධිකරණයට පෙන්වා දුන්නේය.

එම කරුණු සලකා බැලූ සිසිර ද ආබෘෘ, නලින් පෙරේරා හා විජිත් මලල්ගොඩ යන ත්‍රිපුද්ගල ශේ්‍රෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු මඩුල්ල එම පැමිණිල්ල ලබන මාර්තු 23 වැනිදා යළි කැඳවීමට නියෝග කළේය.

 

Post Comment