දේශපාලෙක ලොක්කගේ මරණ තර්ජන හමුවේ ගම්පොල පශු වෛද්‍ය කාර්යාලය වැසී යයි

දේශපාලෙක ලොක්කගේ මරණ තර්ජන හමුවේ ගම්පොල පශු වෛද්‍ය කාර්යාලය වැසී යයි

ගම්පොල ප‍්‍රදේශයේ දේශපාලනඥයකු ගම්පොල රජයේ පශු වෛද්‍ය කාර්යාල ඉඩමේ කොටසක් ප‍්‍රජා ශාලාවක් ඉදිකිරීමට යයි  පවසා අත්පත් කරගැනීමට දරන උත්සාහයට විරුද්ධ වූ එම කාර්යාලයේ ස්ථාන භාර පශු වෛද්‍යවරියට සහ කාර්ය මණ්ඩලයට  එම දේශපාලනඥයා ඇතුළු 20 ක පමණ කණ්ඩායමක් පැමිණ  මරණ තර්ජන කළේ යැයි කියන සිද්ධියකට විරෝධය පළ කරමින් කාර්යාලය වසා දමා පශු වෛද්‍යවරිය ඇතුළු කාර්ය මණ්ඩලය පළාත් කාර්යාලයට අනුයුක්ත වී ඇත.

මෙම කාර්යාලයේ ස්ථාන භාර පශු වෛද්‍ය කමනි දේදුනුපිටිය මහත්මිය පවසන්නේ මෙම ඉඩමේ අයිතිය පළාත් අධ්‍යක්ෂ යටතේ පශු වෛද්‍ය දෙපාර්තමේන්තුවට හිමි බවය.

ඒ අනුව නගර සභාවේ අනුමත සැලැස්ම අනුව දෙපාර්තමේන්තුවේ වියදමින් පැති බැම්මක් ඉදිකිරීමට කටයුතුකරමින් සිටියදී මෙම දේශපාලනඥයා  මරණ තර්ජනය කළ බවත් තමාට පිහියෙන් අනින බව කළ ප‍්‍රකාශය පටිගත වී ඇති බවත් වෛද්‍යවරිය පැවසුවාය.

මේ සම්බන්ධයෙන් අදහස් දැක්වූ රජයේ පශු වෛද්‍ය නිලධාරි සංගමයේ ලේකම් වෛද්‍ය ප‍්‍රදීප් කුමාරවඩු මහතා පැවසුවේ, මෙම දේශපාලනඥයාගේ තර්ජන සම්බන්ධයෙන් වගකිවයුතු අංශ නිසි පියවරක් නොගැනීම නිසා එය මරණ තර්ජන දක්වා දුරදිග ගොස් ඇති බවය.

පශු වෛද්‍ය කාර්යාලයේ සේවය අහිමිවීම නිසා ගම්පොල පශු වෛද්‍ය කොට්ඨාසයේ ගොවීන්ට මේ වෙනුවෙන් වන්දි ගෙවීමට සිදුවී ඇති බවත්, පශු වෛද්‍යවරිය ඇතුළු කාර්ය මණ්ඩලයට තර්ජනය කරන පිරිස අත්අඩංගුවට නොගන්නේ නම් වෘත්තීය ක‍්‍රියාමාර්ගයකට අවතීර්ණ වීමට සංගමයට සිදුවන බවත් ඔහු කීය.

 

Post Comment