ගම්පහ සිදුවීම මහනුවරට හැරවූ තුප්පහි මාධ්‍ය කලාව – (Exclusive)

කාර්යබහුල වේලාවන්හී ධාවනය වන දුම්රිය තුල දැඩි තදබදය තුල ගැවසෙමින් සමලිංගික ක්‍රියාවල යෙදෙන සමාජ රෝග ආසාධිතයෙකු පිළිබඳව අප වෙත තොරතුරු වාර්තා වී තිබේ. කෙසේවෙතත් ගම්පහ ප්‍රදේශයේ සිදුවන මෙම ක්‍රියාවලිය ඇතැම් සමාජ මාධ්‍ය වාර්තා කර තිබුනේ මහනුවර ලෙස සත්‍ය එය නොවන බව අප සිදුකල සොයාබැලීමෙන්න අනාවරණය වී ඇත.8.10 පමණ වන විට කොළබ කොටුවට ලගා වන ගම්පහ හරහා පැමිණෙන දුම්රියේ සහ නැවතත් පස්වරු 5.45 ට කොළඹ කොටුවෙන් ගමන් අරබා ගම්පහ හරහා ගමන් කරන දුම්රියේ මෙම පුද්ගලයා ගැවසෙන බවට තොරතුරු අනාවරණය වී තිබේ.

මෙම දුම්රියේ ගමන් කරන තරුණයින් අසලට විත් අයුතු ලෙස ස්පර්ෂ කරමින් අසම්මත ලෙස හැසිරෙන අතර තදබදය නිසාම බොහෝ දෙනෙකුට මෙය නොතේරේ. ජනාකීර්ණ වේලාවන් තුලදී කාන්තාවන්ට වඩා පුරුෂයින්ට මෙම අසහනකාරී පුද්ගලයින්ගෙන් දැඩි පීඩා එල්ල වන බවටද දැනගැනීමට ඇත.
දුම්රිය ආරක්ෂණ අංශ සහ පොලීසිය එක්ව මේ සඳහා යම් වැඩපිළිවෙලක් දියත් කල යුතු වන අතර නැතහොත් පාසල් වියේ පසුවන තරුණ දරුවන්ගේ පවා ජීවිත අනතුරේ ඇති බව දුම්රිය මගීන් පෙන්වා දෙයි.