පරාර්ථකාමීත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයන් 10 දෙනෙක්

පරාර්ථකාමීත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයන් 10 දෙනෙක්
Spread the love

ජනප්‍රිය පුද්ගලයින් තමන් කරන දේ කරන්නේ ඔවුන්ගේ සාර්ථකත්වය සමඟ ලැබෙන කීර්තිය හා වාසනාව සඳහා යැයි අපි සිතමු. නමුත් යථාර්ථය නම්, බොහෝ ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින් හඳුනාගෙන ඇත්තේ මන්දිර සහ සුඛෝපභෝගී මෝටර් රථ සඳහා මුදල් වියදම් කරනවාට වඩා ජීවිතයට වැඩි යමක් ඇති බවයි. 

ඔවුන්ගෙන් බොහෝ දෙනෙක් තම ධනය හා බලපෑම ලෝකය වඩා හොඳ තැනක් බවට පත් කිරීම සඳහා භාවිතා කරති. සමහරුන්ට, ඔවුන් පැමිණියේ කොහෙන්දැයි ඔවුන්ට කිසිදා අමතක වී නැත, එබැවින් ඔවුන් තම ප්‍රජාවන්ට තම සහාය ආපසු ලබා දීමෙන් බොහෝ සතුටක් ලබයි. අනෙක් අයට, පිළිකා පර්යේෂණ වැනි දේ සදහා ඔවුන් පෞද්ගලිකව බලපෑම් කරති., ආධාර කරති. 

Loading...

එය මනසේ තබා ගනිමින්, පරිත්‍යාගශීලීන්ට ප්‍රමුඛස්ථානයක් ලබා දුන් කැපී පෙනෙන පුද්ගලයන් 10 දෙනෙක් මෙන්න. 

1. ලෙබ්‍රොන් ජේම්ස් Lebron James

ඩොලර් මිලියන 500 ක ඇස්තමේන්තුගත ශුද්ධ වත්කමක් ඇති ලෙබ්‍රොන් ජේම්ස් මේ වන විටත් ධනවත්ම පැසිපන්දු ක්‍රීඩකයෙකි.  ඔහුගේ බැංකු ගිණුමේ ටොන් ගණනක් මුදල් ඇති අතර, අන් අයට උදව් කිරීමේදී ඔහු අතිශයින් ත්‍යාගශීලී ය. ලෙබ්‍රොන් ජේම්ස් ෆැමිලි ෆවුන්ඩේෂන් Lebron James Family Foundation හරහා ජේම්ස් පාසල් වැඩසටහන් සඳහා ඩොලර් මිලියන 40 කට අධික මුදලක් රැස් කර ගෙන තිබේ. වරප්‍රසාද නොලත් අයට විශ්ව විද්‍යාල ශිෂ්‍යත්ව ලබා දීම සඳහා තවත් ඩොලර් මිලියන 40 ක් පරිත්‍යාග කිරීමට ඔහු පොරොන්දු වී තිබේ. ළමා ආරක්ෂක අරමුදල The Children’s Defense Fund සහ ඇමරිකාවේ පිරිමි හා බාලිකා සමාජය Boys and Girls Club of America යනු ජේම්ස් මිලියන ගණනක් පරිත්‍යාග කළ පුණ්‍යායතන දෙකකි. 

ලෙබ්‍රන් ජේම්ස් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

2. කීනු රීව්ස්   Keanu Reeves 

කීනුගේ වෘත්තිය දීප්තිමත් තීරණ (ද මැට්‍රික්ස්, ස්පීඩ්, ජෝන් වික්) සහ තවත් ප්‍රශ්නකාරී ඇමතුම් (ජොනී මෙනෙමොනික්) සමඟ මිශ්‍ර වී ඇති අතර, ඔහුගේ සමානතාවය හේතුවෙන් ඔහු කැපවූ අනුගාමිකයෙකු බවට පත්ව ඇති බවට සැකයක් නැත. ඔහු හමුවන්නේ සාමාන්‍ය, භූගත මිනිහෙක් මිස නරක් වූ මිනිසෙක් ලෙස නොවේ. 

ඔහු ළමා රෝහල්වලට උපකාර වන පෞද්ගලික පිළිකා පර්යේෂණ පදනමක් නිර්මාණය කර තිබේ. ඊට අමතරව, ද මැට්‍රික්ස්  The Matrix හි බොක්ස් ඔෆිස් ලාභයෙන් තමාට ලැබෙන ප්‍රතිශතය පිළිබඳව සාකච්ඡා කරන විට, ඔහු ඉල්ලා සිටියේ එම චිත්‍රපට එතරම් සාර්ථක කර ඇත්තේ විශේෂ ප්‍රයෝග සහ ඇඳුම් නිර්මාණ කණ්ඩායම් බව තමාට හැඟෙන හෙයින් ඔවුන් හට එම මුදල් ලබා දෙන ලෙසයි. 

කීනු රීව්ස් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

3. ඩොලි පාර්ටන් Dolly Parton

තම දෙමව්පියන් සහ සහෝදර සහෝදරියන් 11 දෙනා සමඟ එක් කාමරයක (ටෙනසි ​​කැබින් එකක) හැදී වැඩුණු ජනප්‍රිය ගායකාවක වන ඩොලි පාර්ටන්ගේ ජීවිත කතාව අව්‍යාජ ය. ලාභ නොලබන ඩොලිවුඩ් පදනමේ ‘පරිකල්පන පුස්තකාලය‘ Imagination Library නමින් හැඳින්වෙන ව්‍යාපෘතිය හරහා ඇය ලොව පුරා දරුවන්ට පොත් යවයි. ඇයගේ පදනම මගින් ශිෂ්‍ය ශිෂ්‍යාවන් සහ වෙනත් ආකාරයේ මූල්‍ය ආධාර වඩාත් අවශ්‍ය සිසුන්ට ලබා දේ.

ඩොලි පාර්ටන් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

4. එමා වොට්සන් Emma Watson

එක්සත් ජාතීන්ගේ කාන්තා සුහද තානාපතිවරියක ලෙස වොට්සන් විවිධ කාන්තා හා ගැහැණු ළමයින් සවිබල ගැන්වීමේ වැඩසටහන් ප්‍රවර්ධනය කර තිබේ. ගැහැණු ළමයින්ගේ අධ්‍යාපනය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන පුණ්‍යායතන සමඟ ඇය සාධාරණ වෙළඳ හා කාබනික ඇඳුම් සංගම් fair trade and organic clothing unions සඳහා ද දායක වේ. මානුෂීය කටයුතුවලට පෞද්ගලිකව සහාය වීම සඳහා ඇය තුන්වන ලෝකයේ රටවල් කිහිපයකට ගොස් ඇත.

එමා වොට්සන් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

5. රිකී ගර්වේස් Ricky Gervais

විනෝදාස්වාද ක්‍ෂේත්‍රයේ සත්ව අයිතිවාසිකම් ප්‍රවර්ධනය කරන්නන් අතරින් ස්වල්ප දෙනෙක් බ්‍රිතාන්‍ය විකට නළුවා / නළුවා තරම් කැපවී සිටිති. ඔහුගේ උත්සාහය වෙනුවෙන් ඔහුට සත්ව උපදේශන සම්මාන කිහිපයක් පිරිනමා ඇත.

රිකී ගර්වාස් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

6. ලෙනාඩෝ ඩිකැප්‍රියෝ Leonardo DiCaprio

හොඳම නළුවා වෙනුවෙන් එක් ඇකඩමි සම්මානය දිනාගත් අතර තවත් පස් දෙනෙකු සඳහා නම් කරන ලද ටයිටනික් සුපිරි තරුව, ඩිකැප්‍රියෝ, අපට සිටින දක්ෂතම නළුවන්ගෙන් කෙනෙකි.  ඔහු දේශගුණික විපර්යාසයන්ට එරෙහිව සටන් කිරීමට ද දැඩි කැමැත්තක් දක්වයි. 2010 ගණන්වලදී ඔහු ලෙනාඩෝ ඩිකැප්‍රියෝ පදනම Leonardo DiCaprio Foundation පිහිටුවා ගත් අතර එය පෘථිවියට උපකාර වන හේතු ප්‍රවර්ධනය කරයි. ඔහු වනජීවී සංරක්ෂණ වැඩසටහන් කිහිපයක් සඳහා අරමුදල් සපයන අතර පුද්ගලයන්ට සහ සංවිධානවලට පර්යේෂණ ප්‍රදාන ද ලබා දේ.

ලෙනාඩෝ ඩිකැප්‍රියෝ | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

7. ඇෂ්ටන් කුචර් shton Kutcher

ඔහු මිනිස් ජාවාරමට එරෙහිව සටන් කිරීම සඳහා තම කාර්යභාරය ඉටු කිරීමට කැපවී සිටී. දශකයකට ආසන්න කාලයකට පෙර ඔහු සහ ඔහුගේ හිටපු බිරිඳ ඩෙමී මුවර් විසින් ලාබ නොලබන සංවිධානයක් වන Thorn ආරම්භ කරන ලදී. මිනිස් ජාවාරම හැරුණු විට, ළමා කාමුක දර්ශන නැවැත්වීම සඳහා ගූගල්, මයික්‍රොසොෆ්ට් සහ ෆේස්බුක් ඇතුළු ලොව ප්‍රමුඛ පෙළේ තාක්ෂණික දැවැන්තයින් සමඟ හවුල් වී ඇත. 

ඇෂ්ටන් කුචර් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

8. ඇන්ජලිනා ජොලි Angelina Jolie

තම ලංසු තැබීම සඳහා වෙනත් පුද්ගලයින් බඳවා ගැනීමට ජොලිට නිසැකවම ප්‍රමාණවත් මුදල් ඇත, නමුත් වෙනසක් ඇති කරන ව්‍යාපෘති සඳහා පෞද්ගලිකව සම්බන්ධ වීමෙන් ආදර්ශයක් තැබීමේ වගකීමක් ඇයට දැනේ. ඇය එක්සත් ජාතීන්ගේ සරණාගතයින් පිළිබඳ මහ කොමසාරිස්වරයාගේ තානාපතිනියකි. දශක දෙකකට පෙර කාම්බෝජයේ ස්ථානයක රූගත කිරීම් අතරතුර ඇය ඊට සම්බන්ධ වීමට ප්‍රථම වරට ආභාෂය ලැබීය. අද, මැඩොක්ස් ජොලි-පිට් පදනම Maddox Jolie-Pitt Foundation (ඇය එවකට සැමියා වූ බ්‍රැඩ් පිට් සමඟ ආරම්භ කළ) දිළිඳුකමට එරෙහිව සටන් කිරීමට සහ කාම්බෝජයේ වන ජීවීන් ආරක්ෂා කිරීමට කැපවී සිටී. එය නම් කර ඇත්තේ ඔවුන්ගේ දරුකමට හදාගත් පුතාගේ උපතෙනි. 

ඇන්ජලිනා ජොලි | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

9. ජෝර්ජ් ලූකස්  George Lucas

ස්ටාර් වෝර්ස් හි නිර්මාතෘගේ වටිනාකම ඩොලර් බිලියන 7.6 ක් වන අතර ඔහු කේ -12 අධ්‍යාපනය සඳහා ඔහුගේ මුදල් විශාල ප්‍රමාණයක් භාවිතා කරයි. ජෝර්ජ් ලූකස් අධ්‍යාපන පදනම සිසුන්ට ඔවුන්ගේ කුසලතා වර්ධනය කර ගැනීමට සහ ඔවුන්ගේ රුචිකත්වයන් සහ නිර්මාණශීලිත්වය අවුලුවාලීමට උපකාරී වන අතර එමඟින් ඔවුන් වැඩිහිටියන් වූ පසු ඔවුන් සමාජයේ ඵලදායී සාමාජිකයන් වනු ඇත. 

ජෝර්ජ් ලූකස් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්

10. ජෝර්ජ් මයිකල් George Michael

අභාවප්‍රාප්ත පොප් ගායකයා ලොස් ඇන්ජලීස් හි ලාභ නොලබන ලාභ නොලබන ප්‍රොජෙක්ට් ඒන්ජල් ෆුඩ් Project Angel Food ඇතුළු පුණ්‍ය කටයුතුවලට දැඩි ලෙස සම්බන්ධ වී ඇති අතර, සාප්පු යෑමට හෝ ආහාර පිසීමට තරම් අසනීපව සිටින අයට නොමිලේ සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාර වේලක් ලබා දෙයි. ඔහු වසර ගණනාවක් තිස්සේ කරන ලද පරිත්‍යාගයන්ගෙන් ඉතා ත්‍යාගශීලී වුවද, ඔහු ඒ සියල්ල කළේ රේඩාර් යටතේ ය. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔහුගේ පරිත්‍යාගශීලී උත්සාහයන් බොහොමයක් හෙළි වූයේ ඔහුගේ මරණයෙන් පසුව පමණි. 

ජෝර්ජ් මයිකල් | ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාගශීලිත්වය තුළින් සමාජයට බලපෑම් කළ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් 10 දෙනෙක් | සෙස්ට්‍රඩාර්
Loading...