වීරවංශගේ මානසිකත්වය දැඩි කඩා වැටිමක

Spread the love

ජාතික නිදහස් පෙරමුණේ නායක විමල් වීරවංශ මහතා සිරගත කොට මේ වන විට මාස දෙකකට අධික කාලයක් ගතවෙනවා. මේ වන විට සමහරක් උදවියට ඔහු පිළිබඳව අමතකවි ගොස් ඇති බවට ඔහු වරෙක තම හිතමිතුරන්ට කියා තිබෙනවා. සිරගෙයි ගෙවන ජීවිතය නිසාත් තමන් එකල කොන්දේසි විරහිතව  පෙනී සිටි රාජපක්ෂලා සහ ඒකාබද්ද විපක්ෂයේ ඇතැමුන් දැන් තමන් වෙනුවෙන් පෙනී නොසිටීමත් විමල් වීරවංශ ගේ මානසිකත්වය කඩා වැටීමට හේතුවයි.

වීරවංශ සිරගත වුයේ තම පවුලේ නෑදෑ පිරිසට හා හිතවතුන්ට ගිහි සැප රිසි සේ විදීමට ජනතාවගේ මුදල් අවභාවිතා කර මිස රට වෙනුවෙන් වැඩකටයුතු කර නොවේ.  මේ වන විට විරවංශ කෙරෙහි එල්ලවන දැඩි ජනතා  අප්‍රසාදය නිසා කිසිදු දේශපාලකයෙක් ඔහු කෙරේ පෙනී නොසිටීම වීරවංශගේ මානසික කඩා වැටීමට එක් හේතුවක් වි තිබෙන බවත් 

Loading...

 ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ ශ්‍රීලනිප මන්ත්‍රීවරුන්ට සාධාරණයක් ඉටුවන පරිදි, වත්මන් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ නායක ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා යටතට ඔවුන් පවරා දීමටත් ඒ තුළින් තම කීර්තිනාමයත්, පවුලත් ආරක්ෂා කරගැනීමේ උත්සාහයක නිරතවීමක් පෙනෙන නිසා තමා ඇතුළු උදය ගම්මන්පිල වැනි  අනෙකුත් සුළු පක්ෂවල දේශපාලන සගයන් දේශපාලනික  වශයෙන් අනාථ වන බව වැටහෙන නිසා වීරවංශ මහතාගේ  මානසිකත්වය හොදින්ම කඩා වැටි ඇති බවට ඔහු බැලීමට බන්ධනාගාරයට ගිය අයෙකු පවසා තිබෙනවා.. 

Loading...